Zdrowie

Jak nawilżyć cerę trądzikową, tłustą i mieszaną – kremy, maseczki i domowe sposoby

Częstą przypadłością cery tłustej lub mieszanej jest uporczywy trądzik. Dzieje się tak ponieważ cera tłusta charakteryzuje się wzmożonym wydzielaniem łoju czyli łojotokiem. Zapycha on ujścia gruczołów łojowych twarzy, a to przyczynia się do powstawania pryszczy i zaskórników.

Cera mieszana stanowi jeszcze większy problem. Charakteryzuje się przesuszonymi partiami na policzkach oraz łojotokiem w strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie. Wiele osób zastanawia się czy nawilżać cerę tłustą, trądzikową i mieszaną. Odpowiedź jest oczywista bowiem każdy typ cery wymaga nawilżenia, również cera tłusta i mieszana.
Czym jednak nawilżać problematyczną cerę trądzikową. Bez wątpienia nie powinniśmy używać kremów przeznaczonych dla cery normalnej i suchej, ponieważ posiadają ciężką konsystencję. Mogą zwiększyć stopień pojawiania się niedoskonałości.

Tabletki na trądzik > Royal Skin 500

Nawilżanie cery tłustej, trądzikowej powinno być przemyślane ponieważ łatwo ją obciążyć i zatkać pory. Cera mieszana z kolei potrzebuje innego podejścia do nawilżenia niż cera tłusta z trądzikiem. Suche partie na policzkach polubią się z kremami dla cery przesuszonych, natomiast strefa T z kremami o lekkiej konsystencji. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadacze tłustej cery powinni używać naturalnych produktów, o lekkiej konsystencji, które nie zawierają drażniących substancji.

royal skin 500

Poniżej znajduje się lista sposobów na nawilżenie cery mieszanej, tłustej i trądzikowej wraz z domowymi sposobami:

1. Naturalne kremy o lekkiej konsystencji

Na rynku możemy znaleźć wiele tego typu produktów od zaufanych i sprawdzonych sprzedawców. Powinniśmy szukać takich kremów, które zawierają możliwie jak najmniejszą ilość składników, powinny to być składniki naturalne, nie drażniące, które nie zaostrza trądziku. Warto więc sięgnąć po bioprodukty, które zawierają między innymi: aloes, śluz ze ślimaka, olej kokosowy, olej lniany, olej macadamia, masło Shea. Kosmetyki te powinny być wolne od gliceryny i parafiny oraz innych ciężkich składników, które mogą obciążyć pory.

2. Serum do twarzy

Ciekawym rozwiązaniem jest też serum. Produkty te charakteryzują się bardzo lekką konsystencją. Występują w nich skoncentrowane dawki składników, dlatego wykazują skuteczne działanie. Serum bardzo szybko wchłania się w skórę i nie obciąża porów.

3. Naturalne maseczki do twarzy

Dobrze sprawdzą się również różnego rodzaju maseczki o naturalnym składzie, ponieważ te produkty świetnie nawilżają skórę trądzikową, mieszaną i problematyczną. Należy wybierać maseczki, które posiadają w składzie między innymi: białą glinkę, algi morskie, spirulinę, aloes.

4. Domowy sposób – aloes

Jeżeli jesteśmy zwolennikami domowej pielęgnacji i nie lubimy drogeryjnych produktów wybierzmy aloes. Stanowi on doskonały sposób na naturalne nawilżenie cery tłustej i trądzikowej. Zatrzymuje wodę w naskórku, nie obciąża porów, nie podrażnia, a dodatkowo łagodzi stany zapalne. Na rynku można kupić aloes w postaci czystego żelu czy ekstraktu.

alga dermolift elixir

5. Domowe sposoby – olej lniany

Przy nawilżeniu cery tłustej i trądzikowej doskonale sprawdzi się również olej lniany. Należy on do grupy olejów szybkoschnących i zawiera dużą ilość kwasów omega 3 i 6. Doskonale nawilży cerę, a zawarty w nim kwas linolowy (omega 3) dodatkowo odblokowuje pory skóry poprzez rozpuszczanie łoju. Olej najlepiej nakładać na cerę, po uprzednim spryskaniu ją wodą lub hydrolatem. Wtedy bowiem olej w lepszym stopniu przeniknie razem z wodą do porów skóry i ją nawilży.

Pielęgnacja cery tłustej i mieszanej, a do tego trądzikowej jest trudna. Warto jednak poświęcić naszej skórze ten dodatkowy czas i zadbać o odpowiednie nawilżenie. Odpowiednie nawodnienie i nawilżenie cery tłustej i trądzikowej przyczyni się do normalizacji pracy gruczołów łojowych. Dzięki temu pozbędziemy się kłopotliwego świecenia skóry twarzy, zmniejszy się również częstotliwość pojawiania się niedoskonałości. Tabletki na trądzik royal skin 500