Jaki kolagen wybrać na stawy? Suplement w tabletkach czy do picia?
5 (100%) 1 vote

Wszyscy słyszeliśmy, że wraz z upływem lat spada synteza kolagenu w naszym organizmie. Jak powszechnie wiadomo to substancja potrzebna do prawidłowego funkcjonowania stawów, a także zachowania młodego wyglądu na dłużej. Dlatego też tak ważna jest codzienna jego suplementacja.

O stawy warto zacząć dbać już w młodym wieku. Jeżeli przez większość życia towarzyszy nam nadwaga oraz siedzący tryb życia istnieje większe prawdopodobieństwo  wystąpienia schorzeń i bóli stawowych. Do lekarza należy udać się gdy stawy zaczną dawać o sobie znać. Czasem wystarczy zmienić tryb życia, zmniejszyć obciążenie, innym zaś niezbędne okazują się suplementy diety czy leki.

Jaki kolagen wybrać na stawy

Uszkodzone stawy nie regenerują się szybko i ciężko o to by wróciły do swojej pierwotnej kondycji. Bóle stawowe mogą także być sygnałem o rozwijającym się w organizmie reumatoidalnym zapaleniu stawów. W tej sytuacji bez silnych leków się nie obędzie. Jednak zawsze lepiej będzie przeciwdziałać niż leczyć późniejsze choroby.

Czym jest kolagen?

Kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej. Stanowi on 30% wszystkich białek jaki człowiek posiada w swoim organizmie. Jest to dość różnorodne białko. Do dnia dzisiejszego wyodrębniono 20 typów oraz 12 sklasyfikowano. Do najważniejszych z nich należą:

Kolagen typu I – buduje kości, organy wewnętrzne, skórę, włosy, paznokcie

Kolagen typu II – buduje chrząstki

Kolagen typu III – kształtuj kości, ścięgna, zębiny

Kolagen na stawy

Suplementy zawierając kolagen na stawy pozwalają zachować odpowiednie nawilżenie stawów oraz kondycję chrząstki stawowej. Wiadomo ,że im zdrowsze są nasze stawy tym nasza kondycja fizyczna będzie lepsza, a ruchy sprawniejsze. Poprzez odpowiednio elastyczne polaczenia kostne możemy poruszać się szybciej i zmniejszamy ryzyko wystąpienia bolesnych urazów czy tanów zapalnych. W chwili gdy w stawach zaczyna strzykać, lub poruszaniu się towarzyszy ból należy sięgnąć po dobrej jakość suplement zawierający kolagen na stawy. Warto do codziennego menu wprowadzić także substancję bogate w kolagen.

Suplementy z kolagenem

Na rynku dostępna jest cała gama tabletek z kolagenem, często wzbogacone są one różnymi dodatkami np.: witaminą C, która potęguje działanie preparatu. Kapsułki z kolagenem na stawy od kilku lat ciszą się niesłabnąca popularnością oraz przystępną ceną.

Jaki kolagen wybrać na stawy

Kolagen w proszku poprzez swoją prostą formę, a także neutralny smak jest doskonałym dodatkiem do wody, jogurtów czy soków.

Kolagen do picia to kolejny faworyt wśród internautów. Płynna postać preparatu często wzbogacona jest o dodatki typu witamina C bądź kwas hialuronowy.

Flexidium400 Najskuteczniejsze tabletki na stawy

jaki kolagen wybrać na stawy

 

Flexidium400 to najbardziej rekomendowany przez pacjentów suplement na stawy.Działanie swoje opiera na 100 % naturalnych składnikach pochodzących prosto z natury. Tak więc jest w 100 % bezpieczny. Flexidium400 to środek w formie tabletek o wysokiej skuteczność, celem którego jest utrzymanie odpowiedniego funkcjonowania stawów.

Skuteczne tabletki na stawy >> ZOBACZ