kolagen do picia
Zdrowie

Jaki kolagen wybrać ?

Już od jakiegoś czasu bardzo dużym zainteresowaniem na rynku kosmetycznym cieszy się kolagen, który jak potwierdzają badania dobrze wpływa na stan skóry i minimalizuje zarówno pojawiające się z upływem czasu zmarszczki jak i tak zwane zmarszczki mimiczne będące efektem częstego grymasu twarzy.

Jednak zanim sięgniemy po preparat z kolagenem warto wiedzieć czym jest oraz poznać jego właściwości. Kolagen zgodnie z naukową definicją jest białkiem wchodzącym w skład tkanki łącznej. Charakteryzuje się głównie zwiększoną rozciągliwością i stanowi przede wszystkim najważniejszy budulec ścięgien. To waśnie kolagen zawarty także w tkance skórnej jest odpowiedzialny za jej elastyczność więc jego ubytki są powodem tworzenia się zmarszczek. Ze względu na swoje własności ma bardzo duże zastosowanie w kosmetologii. Stanowi nie jedynie cenny składnik kremów bądź balsamów ale ponadto w czystej postaci wykorzystywany jest w chirurgii kosmetycznej miedzy innymi do powiększania objętości ust.

Dostępny w sprzedaży największe efekty w poprawie stanu skóry gwarantuje kolagen aktywny. Jego nadzwyczaj skuteczne własności potwierdzają przeprowadzone badania naukowe i zdaniem specjalistów w branży jest najlepszym na dzień dzisiejszy wśród dostępnych w sprzedaży preparatów. Pozyskiwany z białka rybiego pochodzenia aktywny kolagen w odróżnieniu od innych preparatów posiada niezwykle zbliżoną do kolagenu ludzkiego strukturę dlatego właśnie bardzo dobrze wchłaniany jest przez organizm zapewniając szybkie rezultaty po rozpoczęciu kuracji.

Aktywny kolagen występuje w różnych postaciach. Olbrzymim zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się kolagen rybi do picia. Płynna forma preparatu wchłaniana bezpośrednio przez organizm już w przewodzie pokarmowym natychmiast jest przyswajalna i w niespełna dwanaście godzin od zażycia uzupełnia braki w tkance skórnej. Płyn kolagenowy jest bezsmakowy i można go dodawać zarówno do wody czy soków jak również koktajli owocowych. Dla zwiększenia skuteczności kolagenu można go zażywać łącznie z innymi preparatami w postaci płynnej o wysokiej zawartości witaminy C.

Alternatywę dla płynnego kolagenu stanowi kolagen w kapsułkach. Podobnie jak w płynie kolagenowym w składzie pastylek znajduje się aktywne białko pochodzenia rybiego o zbliżonej budowie do kolagenu ludzkiego. Kolagen w kapsułkach prawie w stu procentach przechodzi proces anabolizmu co oznacza, że nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany z organizmu. Dostarczony w kapsułce kolagen w całości adsorbowany jest przez organizm do odbudowy komórek. Preparat wchłaniany jest w jelicie i szybko przyswojony zostaje przez organizm.

Aktywne białko rybie oferowane jest również w sprzedaży w postaci lekkiej konsystencji balsamów raz kremów. Kolagen do ciała poprawia stan całej skóry i zalecany jest do jej regularnej pielęgnacji. Podczas kuracji z wykorzystaniem preparatu pod postacią balsamu czy kremu przyswajany przez tkankę skórną kolagen uzupełnia ubytki co w rezultacie sprawia, że staje się bardziej gładka i bardziej sprężysta kolagen morski.

Bez wglądu na konsystencję preparatu , który zawiera aktywny kolagen w postaci białka rybiego jego skuteczność jest bardzo zbliżona dlatego formę stosowania można dopasować wyłącznie do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego.

Dla utrzymania jak najlepszej kondycji nie jedynie tkanki skórnej ale również całego organizmu należy już w chwili pojawienia się pierwszych oznak braków w białku kolagenowym sięgnąć po preparaty z jego zawartością a także zalecaną suplementację diety. Największe efekty w odnowie struktury włókien białka kolagenowego zapewniają preparaty zawierające kolagenowe białko rybie. Ich budowa oraz własności są bardzo podobne do naszego organizmu dlatego doskonale się wchłania i jest przyswajany niemalże w stu procentach. Dostępne w sprzedaży preparaty o zawartości kolagenu hydrolizowanego pochodzenia zwierzęcego i roślinnego ze względu na strukturę pociętych, martwych włókien nie odnoszą tak spektakularnych rezultatów jak aktywny kolagen rybi.