podolog warszawa
Zdrowie

Kim jest podolog?

Wszelkiego rodzaju schorzenia stóp coraz częściej dotykają ludzi w różnym wieku. Borykają się z nimi nawet kilkuletnie dzieci! Jednym z powodów tego powszechnego problemu jest noszenie źle wyprofilowanego, lub zbyt ciasnego obuwia.

Gdzie można szukać pomocy? Oczywiście, w dobrym gabinecie podologicznym!

Chociaż podolog często bywa mylony z lekarzem, tak naprawdę jego praca jest bliższa kosmetologii. Ta specjalizacja pojawiła się stosunkowo niedawno, będąc odpowiedzią na potrzeby współczesnych ludzi, którzy coraz częściej mają wstydliwe problemy ze stopami.

Do podologa powinien udać się każdy, kogo martwi stan jego stóp – wszelkie odkształcenia, odbarwienia skóry czy zmiana kształtu stopy może świadczyć o niepokojących zmianach chorobowych.

Do najczęściej spotykanych dolegliwości oraz schorzeń stóp należą:

  • grzybiczne zapalenie skóry
  • odciski, brodawki i owrzodzenia
  • stopa cukrzycowa
  • stwardniałe pięty
  • wrastające paznokcie

Zakres działalności podologa jest jednak znacznie większy. Przykładowo, zajmuje się on leczniczym masażem stóp, wykonywaniem profesjonalnego pedicure, zakładaniem opatrunku na stopie, może także służyć poradą na temat właściwej pielęgnacji stóp.

Profesjonalny gabinet podologiczny

Podolog to wciąż świeży zawód, lecz rozwija się w błyskawicznym tempie, oferując coraz to nowsze technologie. Profesjonalny gabinet podologiczny powinien być wyposażony w nowoczesne urządzenia, umożliwiające prawidłową diagnozę. Jakie urządzenia powinny znajdować się w dobrym gabinecie podologicznym?

  • Frezarka podologiczna. Służy do wykonywania profesjonalnego pedicure.
  • Autoklaw. To urządzenie służy do dezynfekcji narzędzi i jest niezbędne do zachowania bezpieczeństwa i sterylności zabiegów.
  • Myjka ultradźwiękowa. Pozwala zdezynfekować drobne elementy i narzędzia ze stali nierdzewnej, takie jak frezy czy pilniki.
  • Podobaroskop. Pozwala określić, czy pacjent stawia stopy w prawidłowy sposób i czy ciężar ciała jest równomiernie rozłożony na stopach. Urządzenie jest bardzo przydatne do wykonania prawidłowej diagnozy.
  • Podoskop. Jest to kolejne urządzenie służące do diagnostyki, pozwalające dostrzec wszelkie niepokojące zmiany na stopach.

Oczywiście, oprócz niezbędnych, profesjonalnych urządzeń, gabinet musi także być wyposażony w specjalny fotel podologiczny, a także mnóstwo akcesoriów, takich jak specjalistyczne pilniki, cęgi, sondy, a także lampę, ułatwiającą pracę w słabych warunkach oświetleniowych.

Podolog Warszawa

Mieszkańcy Warszawy mogą skarżyć się na liczne problemy ze stopami. Zabiegany tryb życia, noszenie niewygodnego obuwia i wysokich obcasów, częste chodzenie na basen- to wszystko może powodować różnego rodzaju schorzenia stóp. Na szczęście, nietrudno jest znaleźć profesjonalne zabiegi podologiczne w Warszawie. Godnym polecenia jest Centrum Podologiczno-Medyczne Dermapes.

Nie warto bagatelizować tego tematu – zdrowie naszych stóp ma ogromne znaczenie i pozwala czuć się komfortowo i wygodnie w każdej sytuacji! Dlatego w przypadku jakichkolwiek dolegliwości i niepokojących objawów związanych ze stopami, należy jak najszybciej udać się do dobrego podologa.

Profesjonalny gabinet podologiczny Warszawa oferuje szeroki zakres usług i pozwala błyskawicznie zdiagnozować problem. Za pomocą nowoczesnych urządzeń i dzięki bogatej wiedzy, podolog zaleci właściwe leczenie a także poradzi, w jaki sposób należy pielęgnować stopy, aby były zdrowe i zadbane. Jeśli jest taka potrzeba, może zlecić profesjonalne, lecznicze lub kosmetyczne zabiegi podologiczne w Warszawie. Pacjentom, którzy mają problemy z niewłaściwym ustawieniem stóp, odkształceniami lub nieprawidłową postawą ciała, podolog może też zalecić noszenie specjalnych wkładek do butów.

Na czym polega badanie podologiczne?

Podczas diagnozy, podolog musi zwrócić uwagę na wiele czynników, które mogą mieć wpływ na zdrowie stóp. Dlatego wykonuje szereg badań. Należy do nich badanie stóp podoskopem, które pomoże wykluczyć ewentualne wady stóp. Podolog musi też dokładnie obejrzeć pacjenta i przeprowadzić z nim szczegółowy wywiad medyczny, który także jest bardzo istotny dla prawidłowej diagnozy.