Kolagen na włosy. Akcja regeneracja po lecie! MUST HAVE tej jesieni!
5 (100%) 1 vote

Już od dawna doskonale sprawdza się kolagen w kosmetyce jako bardzo skuteczny preparat na poprawienie stanu skóry, jej uelastycznienie, zmniejszenie zmarszczek tworzących się razem z upływem wieku oraz zmarszczek mimicznych. Kosmetyki kolagenowe podbijają rynek branżowy i okrzyknięte zostały zarówno przez specjalistów jak i osoby, które je stosują jako jedne z najskuteczniejszych na współczesnym rynku.

Dlaczego to właśnie kolagen powinien znaleźć się na Twojej liście top?

Kolagen stanowiący podstawowy składnik białka o charakterze włóknistym występuje prawie we wszystkich tkankach ludzkiego organizmu. Największa jego ilość występuje w tkance skórnej, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach oraz w sercu ,mózgu a nawet włosach. Organizm do ukończeniu dwudziestego piątego roku życia posiada samoistną zdolność jego wytwarzania. W miarę upływu czasu zaczynają pojawiać się braki w włokach kolagenowych co w efekcie doprowadza między innymi do nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu jak również pogorszeniu się kondycji skóry, włosów a nawet paznokci. Uzupełnienie braków preparatami o zawartości aktywnego kolagenu zapewnia nie jedynie poprawę ale nawet zahamowanie nieodwracalnych już procesów starzenia się.

Kosmetyki posiadają w swoim składzie kolagen roślinnego lub zwierzęcego pochodzenia. Największe rezultaty przynosi kolagen pozyskiwany z białka rybiego. Jego budowa jak również własności najbardziej zbliżone są do kolagenu ludzkiego, w związku z czym nie tylko bez problemu jest wchłaniany przez organizm ale co bardzo istotne prawie w całości zostaje przyswojony uzupełniając w ten sposób braki. Kolagen na włosy przede wszystkim zaleca się do stosowania w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów. Zawarty w nich kolagen nie tylko uzupełnia braki w strukturze cebulek włosowych ale dodatkowo wpływa na zatrzymanie włosa w mieszku włosowym. Kolagen na włosy doskonale sprawdza się nawet w przypadku dolegliwości związanej z łysieniem plackowatym a kuracja z jego wykorzystaniem przynosi oczekiwaną skuteczność poświadczoną wielokrotnie przeprowadzonymi badaniami laboratoryjnym i klinicznymi. Kolagen na włosy.

Kolagen na włosy

Preparaty kolagenowe przeznaczone do pielęgnowania włosów występują tak samo jak kosmetyki do ciała w wielu postaciach. Pośród dostępnych na rynku najpopularniejsza jest maska z kolagenem. Zaleca się jej stosowanie raz w tygodniu. A trwająca kuracja już po miesiącu stosowania odnosi oczekiwane efekty. Maskę kolagenową nakłada się na umyte, mokre włosy i pozostawia na nich na około trzydzieści minut. Dla nasilenia skuteczności działania trzeba włosy owinąć szczelnie ręcznikiem. Po upływie zalecanego czasu preparat można spłukać lub pozostawić na włosach do następnego mycia. Kuracja włosów z preparatem z aktywnym kolagenem pozyskiwanym z białka rybiego nie tylko odnawia i wzmacnia strukturę włosów ale wyraźnie spowalnia pojawienie się siwizny. Dodatkowo dzięki właściwościom białko kolagenowe hamuje nadczynność gruczołów łojowych zwalczając w ten sposób uporczywy łupież.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Collagenics opinie efekty cena bóle stawów których nie warto lekceważyć

Kolagen – jak odpowiednio stosować

Kolagen to rodzaj białka o budowie włóknistej, którego duża zawartość w naskórku decyduje o jędrności i elastyczności. W związku z tym, że z czasem nasz organizm traci zdolność samoistnego uzupełnianiu kolagenu w tkankach żeby poprawić stan skóry i zahamować jej proces starzenia się specjaliści w zakresie kosmetyki proponują wykorzystywanie preparatów z zawartością kolagenu. Kolagen pozyskiwany jest z białka pochodzenie zwierzęcego i roślinnego. Najlepsze rezultaty gwarantuje kuracja preparatem kolagen rybi, który swoją strukturą oraz właściwościami jest najbardziej zbliżony do ludzkiego.Aktywny kolagen na zmarszczki może występować w różnych postaciach i w zależności od rodzaju wybranej postaci uzależniony jest sposób jego stosowania.

Proponowane w sprzedaży preparaty zawierające naturalny kolagen morski mogą mieć postać płynną, występować w postaci pastylek, kremów, żelów oraz balsamów. Zanim zdecydujemy się na kurację warto wcześniej dobrze sprawdzić jak stosować kolagen na twarz, by uzyskać jak najlepsze rezultaty. Żeby kuracja przy użyciu preparatu kolagenowego pod postacią kremu bądź żelu odniosła oczekiwane efekty powinna być dobrze stosowana. Producenci zazwyczaj zalecają nakładanie kremów kolagenowych na dobrze oczyszczoną zarówno z z resztek kosmetyków jak i innego rodzaju zanieczyszczeń skórę twarzy. Po takim przygotowaniu naskórka należy nałożyć cienką warstwę preparatu wklepując go delikatnie palcami w kierunku zgodnym z układem mięśni.

kolagen na włosy

W przeciągu średnio siedmiu minut krem powinien całkowicie się wchłonąć. Jeżeli na skórze pozostaje widoczna a nawet wyczuwalna jego warstwa oznacza, że za duża jest ilość stosowanego preparatu. Dopiero po całkowitym wchłonięciu się kremu czy żelu w tkankę skórną w celu zapobieżenia towarzyszącemu kuracji napięcia naskórka warto zastosować swój codzienny odpowiednio dopasowany do rodzaju skóry krem. Preparat z aktywnym kolagenem stosuje się zazwyczaj raz w ciągu doby. Można go nakładać na noc bądź na dzień. Warto podczas kuracji przynajmniej raz w tygodniu zastosować peeling, w celu usunięcia z wierzchniej warstwy skóry obumarłe tkanki i wzmóc w ten sposób wchłanianie się białka kolagenowego.

Kolagen na włosy >> ZOBACZ