Kolagen w tabletkach na stawy ochroni cię przed zwyrodnieniami
5 (100%) 1 vote

Stawy są to ruchome połączenia kości. To właśnie dzięki nim mammy szansę na swobodne poruszanie. Na kondycje naszych stawów wpływa cała masa czynników zewnętrznych.

Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej i to on zapewnia stawom należytą elastyczność i amortyzację. Kolagen odpowiada także za tworzenie struktury ścięgien, stawów oraz wiązadeł. Uzależniona jest od niego również odporność chrząstki i jej wytrzymałość. Systematyczna suplementacja kolagenu skutecznie zapobiega chorobom autoimmunologicznym związanym z uszkodzeniami chrząstki stawowej. Poprzez stosowani pulmentów z zawartością kolagenu ruchomość oraz elastyczność stawów znacząco zwiększa się. Jeszcze lepsze wchłanianie przez organizm zapewniają dodatki witaminy C do produktu.

Kolagen w tabletkach na stawy

Na przestrzeni lat produkcja kolagenu znacząco pada, a wraz z nią pojawiają ię pierwsze ubytki. Nieodpowiednia dieta, tryb życia, zbyt duży wysiłek fizyczny, czy tez przebyte choroby zmniejszają zdolność organizmu do samodzielnej syntezy kolagenu. Jego niedobór wpływa  na zbyt małą produkcję mazi stawowej. Pacjenci w tej sytuacji skarżą się na bolesne dolegliwości, nieprzyjemny ból, a także trudności w poruszaniu się.

Dieta na stawy

Udowodniono bezpośredni związek między schorzeniami stawów a odpowiednio zbilansowaną dietą. Może ona wpływać hamująco na zapalne procesy organizmu i tym sposobem wspomagać walkę ze schorzeniami np.: zapaleniem stawów.  Przyczyna długotrwałego bólu stawów mogą być również alergie.

Produkty których należy unikać

Cukier oraz produkty zawierające jego duże pokłady

Cukier wywołuje zaburzenia układu immunologicznego, może także prowadzić do chorób takich jak artretyzm. Zbyt duże jego spożycie przyczynia się do utraty wapnia z organizmu oraz zakwaszenia organizmu. Ponadto ma wpływ na zmianę strukturalną kolagenu i wywołuje jego niedobory.

Mocna kawa czy herbata

Mają ogromny wpływ na utratę z organizmu wapnia oraz obniżają przyswajalność białka, co wpływa destrukcyjnie na układ kostno-stawowy

Fast food

Produkty takie jak chipy, hamburgery zawierają ogromne ilości konserwantów i nasyconych kwasów tłuszczowych. Takie składniki nasilają zazwyczaj stany zapalne organizmu. Pokarmy te dodatkowo wpływają na wzrost masy ciała, a nadwaga utrudnia odpowiednie leczenie pacjenta. To również przyczyna zmniejszonej aktywności fizycznej, która jest tak niezbędna dla zachowania odpowiedniej kondycji naszych stawów.

Produkty zawierające dużo zwierzęcych tłuszczów

Ta grupa produktów również jest nie wskazana wśród osób zmagających się z chorobami stawów. Aby uzupełnić codzienne menu zwierzęcymi tłuszczami wybieraj chude mięso

Suplementy diety na stawy

Niedobór odpowiednich składników pokarmowych może wywoływać nie tylko osłabieni stawów al. Też nasilenie obecnych chorób związanych z zapaleniem stawów. W związku z tym suplementacja jest niezbędnym elementem.

Kolagen w tabletkach na stawy

Kolagen w tabletkach na stawy

Jest to czysta forma kolagenu, która po przyjęciu przez pacjenta przedostaje się do przewodu pokarmowego. Jeśli to dobry i pełnowartościowy suplement zostaje on niemal natychmiast wchłonięty do krwiobiegu i razem z krwią przetransportowany do pozostałych organów. Uzupełniania niedobór kolagenu od wewnątrz jest najlepszym sposobem walki z chorobami stawów. Regularna suplementacja sprawia, iż w organizmie zaczynają zachodzić naturalne procesy odnowy skóry, tkanki łącznej, włosów oraz paznokci.

Flexiudium 400 Najskuteczniejsze tabletki na stawy

flexidium400

Flexidium 400 to najbardziej rekomendowany przez pacjentów suplement na stawy.Swoje działanie opiera na w pełni naturalnych składnikach pochodzących prosto z natury. Jest więc w 100 % bezpieczny. Flexidium 400 to produkt w formie tabletek o wysokiej skuteczność, którego zadaniem jest zachowanie odpowiedniego funkcjonowania stawów.

Kolagen w tabletkach na stawy >> ZOBACZ