Kolagen w tabletkach i jego wszechstronne zastosowanie
Ocena użytkowników

Ludzki kolagen to genialne białko młodości Buduje ono ścięgna, kości oraz zęby. Jest niezwykle rozciągliwe i elastyczne. Przypomina klej łączący ze sobą kości. Za jego sprawą skóra jest elastyczna i napięta, a co ważne wygląda młodo.

Z biegiem lat włókna kolagenowe zanikają oraz twardnieją, a to skutkuje pojawieniem się pierwszych zmarszczek. Obniża się również jędrność skóry. Badacze dostrzegli mimo wszystko rozwiązanie tego kłopotu. Sprzedaż kolagenu z roku na rok niesamowicie wzrasta. Szukając niezwierzęcej postaci kolagenu wytwarzano go z roślin. Ostatecznie rynek podbił naturalny kolagen. Rybi kolagen jak twierdzą producenci to jedyna możliwa czysta postać kolagenu. To dzięki aminokwasowej budowie jest on niezwykle podobny do swojego protoplasty. Tak więc efektownie uzupełnia ubytki białka i ma przewagę nad kolagenem bydlęcym.

Kolagen w tabletkach

Kolagen naturalny zastosowanie

Rybi kolagen stosowany jest najczęściej w celach:

Redukcji zmarszczek

Usunięcia przebarwień

Wygładzenia skóry

Leczeniu trądziku, blizn oraz łuszczycy

Przeciwdziałaniu cellulitowi i rozstępom

Usuwaniu łupieżu

Kolagen na stawy

Czy zwyrodnienia stawów są wyłącznie efektem starzenia się? Naukowcy przekonują że przyczyn może być o wiele więcej. W pierwszej kolejności chodzi o niedobory żywieniowe w komórkach odpowiadających za syntezę chrząstki stawowej. Komórki te syntezują kolagen oraz proteoglikany. Są to podstawowe składniki chrząstki, która pełni najważniejsza role w dobrym funkcjonowaniu stawów. Uzupełnienie diety o kolagen gwarantuje ochronę a także naprawę stawów.

Kolagen ma ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu stawów. Wraz z wiekiem oraz u sportowców stawy narażane są na obciążenia. Wywołuje to przede wszystkim problemy z poruszaniem się. Poza odpowiednią dietą, w celu regeneracji wypadałoby zastosować naturalny kolagen w tabletkach.

Kolagen na blizny i rozstępy

Kolagen jest podstawowym białkiem w skórze człowieka,tak więc odgrywa decydująca role w procesie regeneracji. W sytuacji wystąpienia rozstępów, a także blizn stosowanie kolagenu wraz z witaminą C (bierze ona udział w jego syntezie) pozwala na zdecydowanie sprawniejsze gojenie ran a także usunięcie istniejących blizn.

Kolagen na trądzik

Systematyczna pielęgnacja cery trądzikowej suplementem kolagenowym w formie kremu zminimalizuje braki w skórze i zwiększy proces powstawania nowego kolagenu. W sytuacji gdy zależy nam na kompleksowej i dogłębnej naprawie warto przyjmować kolagen w tabletkach. Wygładza on zmarszczki, niweluje przebarwienia, redukuje widoczność blizn ale co ważne świetnie działa na trądzik!

Kolagen na zmarszczki

Młoda skóra ma dostateczną ilość kolagenu, w związku z czym jest jędrna i w 100 % nawilżona. Wyróżnia się także znaczną odpornością na czynniki środowiska i zmianę mimiki. Z begiem lat struktury te słabną, a skóra traci elastyczność. Z każdym uśmiechem, zmarszczeniem czoła ulga pewnemu nadwyrężeniu. W procesie tym traci pierwotną jędrność, a wraz z tym tworzą się zmarszczki. Kolagen na zmarszczki stosowany był już od bardzo dawana i aktualnie jest najczęściej stosowanym preparatem na takie zmiany, dlatego,że w krótkim czasie powoduje ich spłycenie. Od kilkunastu lat naturalny kolagen zajmuje czołówki rankingów suplementów do pielęgnacji dojrzałej cery.

Kolagen na włosy

Cienkie łamliwe i przesuszone włosy mają zazwyczaj niedobór białka. To na przykładzie włosa można dostrzec genialną skuteczność kolagenu. Już od początku stosowania preparatu kolagen w tabletkach widać zaniki łupieżu.Ostatnimi czasy łupież jest często problemem, często ciężkim do wyleczenia. Naturalny kolagen rewelacyjnie regeneruje i odżywia włosy od wewnątrz Dostarczany jest prosto do naczyń krwionośnych nasady włosów, a dzięki temu skutecznie odżywia cebulki, nasila wzrost włosów oraz poprawia ich wygląd. Tajemnica pięknych i zdrowych kosmyków tkwi więc w prawidłowym odżywieni cebulek włosowych jeszcze w fazie wzrostu. Rybi kolagen minimalizuje także wypadanie włosów. Proces ten jest możliwy dzięki poprawie struktury i stymulacji cebulek. Jest podporą dla warstwy ochronnej włosa. Regularne przyjmowanie suplementu kolagen w tabletkach poprawi ich gęstości i zredukuje wypadanie i łysienie.

Kolagen w tabletkach

W Aptekach i na stronach internetowych dostępnych jest dużo suplementów kolagnowych. W chwili wyboru należy zwracać naszą uwagę na skład a także zawartość preparatu. Zdarzają się kolagenowe suplementy, które z kolagenem nie maja nic wspólnego. Zanim zdecydujemy się na zakup warto dokonać analizy rynku, jednak wszechstronny asortyment nam tego nie ułatwi. Do wyboru mamy kolagen w tabletkach, kolagen w proszku, kolagen w formie balsamu, a nawet olejku.

Pielęgnacja kolagenowym serum lub żelem jest łatwa i nie wymaga poświęcenia. Wystarczy rozprowadzić cienką warstwę preparatu na które i koniec. Trzeba pamięta, aby cera była czysta i wilgotna.  Jeśli zależy nam na regeneracji włosów po umyciu delikatnym szamponem należy wetrzeć kolagenowy żel w skórę głowy i dokładnie rozprowadzić.

Kolagen na paznokcie aplikuje się na przetartą bezacetonowym zmywaczem płytkę paznokcia. Nakładanie go polega na wsmarowaniu żelu w paznokieć.

Tak więc kremy, żele czy serum to zdecydowanie za mało by móc porządnie odbudować skórę, która utraciła wymagane a z nim swoją gładkość i sprężystość. W sytuacji tej niezbędny jest wyłącznie kolagen w tabletkach. W skórze odpowiada on przede wszystkim za nawilżenie, jędrność, gojenie ran i usuwanie zmarszczek. Od 25 roku życia w skórze pojawiają się braki, a po 40 roku życia brak kolagenu jest stały gdyż synteza nie przewyższa od postępującej destrukcji tych włókien. Kolagen morski jest aktywnym związkiem. Ma cząsteczki zdecydowanie mniejsze od tych pochodzenia zwierzęcego, dlatego również sprawniej przenika w skórę odbudowując ją. Rezultatów takich jak powoduje w tabletkach nie jest w stanie zagwarantować żaden krem, serum czy olejek, dlatego,że one oddziałują wyłącznie na powierzchnię skóry.