kolagen naturalny w proszku
Zdrowie

Kolagen w trosce nie tylko o twoją urodę

Duża grupa dzisiejszego społeczeństwa kojarzy kolagen w pierwszej kolejności z preparatami kosmetycznymi i kuracją przeciw zmarszczkową. Nie każdy także wie co to jest kolagen, jakie ma własności i kiedy zaleca się jego regularne stosowanie.

Kolagen stanowi skład białka włóknistego i samoczynnie wytwarzany jest przez ludzki, zwierzęcy a nawet roślinny organizm. Ze względu na swoje własności odpowiedzialny jest przede wszystkim za jędrność i elastyczności nie jedynie skóry ale prawie wszystkich tkanek. Największa jego ilość występuje w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach a nawet sercu i?mózgu. Z upływem czasu w wieku po ukończeniu dwudziestu pięciu lat organizm ludzki zatraca zdolność produkcji kolagenu w wyniku czego zaczynają pojawiać się jego braki. Braki kolagenu nie tylko zmniejszają elastyczność skóry i powodują powstawanie pierwszych zmarszczek ale są ponadto powodem złego funkcjonowania organizmu. Jedną z najczęściej pojawiających się dolegliwości są bóle stawów.

Za odpowiednią pracę stawów odpowiada znajdująca się na ich powierzchni maź zawierająca w swoim składzie kolagen. Jego brak może wywoływać nie tylko ich ból ale również złą pracę. Lekarze w takich przypadkach zalecają specjalny preparat , który zawiera, w którego składzie jest aktywny kolagen na stawy. Znajdujące się w preparatach kolagenowe białko pozyskiwane z ryb morskich natychmiast wnika w stawy uzupełniając wywołujące dolegliwości ubytki. Na rynku znajdują się bezpieczne dla zdrowia tabletki z kolagenem, których skuteczność w leczeniu stawów poświadczają nie tylko liczne badania naukowe ale także opinie osób, które przeszły kuracje przy ich użyciu.

Wiele osób zadaje pytanie w czym jest kolagen nie licząc preparatów dostępnych w aptekach. Na rynku sprzedaży oferowane są suplementy z zawartością kolagenu, których zażywanie znacznie zmniejsza jego ubytek w ludzkim organizmie. Decydując się na kurację przy ich zastosowaniu warto dodatkowo sięgać po preparaty o zwiększonej zawartości witaminy C, E, A oraz siarki, które mogą wspomóc pasma kolagenowe gwarantując w ten sposób skuteczność kuracji.

Naturalny kolagen zawierają również spożywane codziennie produkty żywnościowe. Najbardziej skuteczny kolagen znajduje się w świeżych rybach morskich. Ponadto specjaliści w żywieniu zalecają w przypadku dokuczliwych ubytków białka kolagenowego w stawach uzupełnienie codziennej diety o galarety wieprzowe, wołowe oraz roślinne. Zawarty w nich kolagen pochodzenia roślinnego albo zwierzęcego choć w mniejszym stopniu w porównaniu do kolagenowego białka rybiego uzupełnia ubytki co w rezultacie poprawia prawidłową sprawność stawów. Dieta dodatkowo powinna być uzupełniona tak samo jak w przypadków suplementów o produkty ze zwiększoną ilością witaminy C, A oraz E. Znajdziemy je w pierwszej kolejności w owocach i warzywach takich jak dla przykładu żurawina, owoce cytrusowe, chili, marchew, buraki, dynia, migdały oraz orzechy. Do przygotowywanych dań warto także używać oleju roślinnego, który charakteryzuje podwyższona zawartość witaminy E.