Kwas hialuronowy i kolagen na stawy poczuj ich ogromną moc
Ocena użytkowników

Stawy muszą służyć człowiekowi przez cały okres jego życia. Od ich odpowiedniego funkcjonowania są zależne możliwości fizyczne człowieka. Są jednak sytuacje dotyczące głownie ludzi starszych, gdy stawy odmawiają swojej posługi. Wtedy w trakcie wizyty lekarskiej można usłyszeć o osteoartozie.

Nowe badania pokazują, że osteoartoza może być wywołana również stanem zapalnym, ale nie tylko zużyciem stawów. Osteoartoza to najczęstsza choroba stawów prowadzącą do zaburzeń układu ruchu. Obniżona jakość codziennego życia oraz permanentny ból to nieodłączne cechy choroby. W głównej mierze dotyczy starszej części społeczeństwa. Postępy jakie dokonały się w ostatnich latach nad patogenezą pozwalają na dobranie jeszcze skuteczniejszych metod leczenia.

Kwas hialuronowy i kolagen na stawy

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to główny składnik płynu stawowego, jest on także wykorzystywany jako pierwszy komponent produktów leczniczych hamujących dolegliwości zwyrodnieniowe. Zwyrodnienie stawów powstaje, w sytuacji gdy ilość kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu. Chcąc zapobiec rozwojowi schorzeń warto zastosować suplementacje kwasu hialuronowego w stawach. Podanie go sprawia, że podnosi się lepkość, ale też elastyczność płynu stawowego, a to zaś ma przełożenie na warunki biochemiczne stawu. Kwas hialuronowy na stawy pozwoli na zmniejszanie tarcia powierzchni stawowych oraz płynny ruch. Ponadto odżywia chrząstkę stawową.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Slimetix cena efekty opinie podkręć swój metabolizm

Kolagen

Kolagen jest to główne białko tkanki łącznej. Posiada on niezwykle dużą odporność na rozciąganie. Stanowi także główny składnik wiązadeł, ścięgien oraz rogówki oka. Ponadto kolagen odpowiada za elastyczność skóry. Jednakże co ważne to właśnie kolagen odpowiada za regenerację stawów. To ważne przede wszystkim u osób regularnie intensywnie trenujących. Warto wiedzieć, iż bez silnych stawów oraz ścięgien wykonanie ćwiczeń nie jest możliwe. Do syntezy kolagenu potrzebna jest witamina C.

Kwas hialuronowy i kolagen na stawy

Wpływ suplementów na stawy

Suplementy diety wpływające na odpowiednią kondycje stawów dostępne są w postaci pastylek, saszetek, proszku lub płynnej formie. Szczególną popularnością cieszą się produkty do picia, można je stosować jeden raz na dobę. Tego typu produkty dedykowane są głównie dla seniorów, u których wraz z wiekiem zmienia się ilość mazi stawowej, dodatkowo zmienia się również skład, dlatego też zewnętrzna suplementacja nie wystarcza. Suplementy te przeznaczone są głównie dla osób z przeciążeniem stawów i systematycznie uprawiających sport. Preparaty te mogą również pomóc chorym na zwyrodnienia, oraz ludziom z nadwagą.

Flexiudium 400 Najskuteczniejsze tabletki na stawy

flexidium400

Flexidium 400 to najczęściej polecany przez pacjentów suplement na stawy.Działanie swoje opiera na w pełni naturalnych składnikach pochodzących z natury. Tak więc jest w 100 % bezpieczny. Flexidium 400 to środek w formie pastylek o wysokiej skuteczność, którego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego funkcjonowania stawów.

Kolagen w tabletkach na stawy >> ZOBACZ