Zdrowie

Naturalny kolagen rybi skąd takie zainteresowanie?

Kolagen czyli białko włókniste wchodzi w skład większości tkanek naszego organizmu w tym także i odpowiada przede wszystkim za jędrność, elastyczność a nawet odbudowywanie się komórek.

Jednak z upływającym czasem, w wieku około dwudziestu pięciu lat organizm zatraca umiejętność samodzielnej produkcji kolagenu a pojawiające się ubytki znacznie osłabiają prawidłowe funkcje organizmu oraz są powodem pojawiania się pierwszych zmarszczek.

Od pewnego czasu w branży kosmetycznej oferowane są preparaty zawierające kolagen zwierzęcy, których stosowanie znacznie poprawia stan tkanki skórnej. Jednak w związku z różnicami między kolagenem pozyskiwanym z białka zwierzęcego a kolagenem wytwarzanym przez ludzki organizm jego wykorzystanie nie zawsze odnosi oczekiwane efekty. Organizm ludzki wchłania tylko niewielką zawartość dostarczanego kolagenu, który nie w dostateczny sposób uzupełnia jego braki. Dopiero pojawienie się w sprzedaży aktywnego kolagenu z ryb zrewolucjonizowało branżę kosmetyczną i przyniosło potwierdzone badaniami naukowymi efekty.

 

Pozyskany pierwszy raz przez polskich naukowców w połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku kolagen z ryb morskich posiada niemal identyczną budowę oraz właściwości jak kolagen wytwarzany przez ludzki organizm. Naukowcom udało się wyizolować go bezpośrednio z rybiej skóry a po rozpuszczeniu w wodzie okazał się idealnym a zarazem bezpiecznym preparatem w krótkim czasie uzupełniającym ubytki kolagenu w ludzkim organizmie. Nie tylko świetnie się wchłania ale co jest najważniejsze w pełni jest przyswajalny przez nasze tkanki. Jak wskazują przeprowadzone badania naukowe spożywany w postaci płynnej bądź w tabletkach morski kolagen nie uczestniczy w metabolizmie ani nie jest wydalany przez organizm co w jednoznaczny sposób potwierdza, że prawie jego sto procent uzupełnia istniejące w tkankach ubytki. Tak wysoka skuteczność sprawia, że preparaty właśnie z aktywnym kolagenem pozyskiwanym z białka rybiego gwarantują naprawdę spektakularne rezultaty i już w po kilku dniach od chwili rozpoczęcia kuracji pojawiają się pierwsze efekty. W porównaniu do innych preparatów z zawartością kolagenu zwierzęcego bądź roślinnego hydrolizowany kolagen rybi zajmuje najwyższą pozycję w skuteczności i zarówno przez naukowców jak i fachowców w zakresie kosmetologii uważany jest za numer jeden wśród preparatów mających za zadanie poprawić elastyczność skóry i likwidujących zmarszczki.

Zobacz: Kolagen w trosce nie tylko o twoją urodę

Wybierając nawet preparaty , które zawierają aktywny kolagen rybi w postaci kremów, żelów i balsamów należy bezwzględnie pamiętać, że także one różnią się nie jedynie jakością ale co się z tym wiąże również swoim działaniem. Największą skuteczność mają kolagenowe preparaty kosmetyczne o wysokiej zawartości hydroksyproliny, która szybko a przy tym bezproblemowo przenika z warstwy naskórka do skóry właściwej i uzupełnia istniejące w niej ubytki kolagenu. Ich stosowanie gwarantuje szybkie wygładzenie skóryspłycenie zmarszczek oraz zwiększenie jej elastyczności. Zobacz PremiumCollagen5000.