Zdrowie

Naturalny kolagen rybi skąd takie zainteresowanie?

Kolagen czyli białko włókniste wchodzi w skład większości tkanek naszego organizmu w tym także i odpowiada przede wszystkim za jędrność, elastyczność a nawet odbudowywanie się komórek.

Jednak z upływającym czasem, w wieku około dwudziestu pięciu lat organizm zatraca umiejętność samodzielnej produkcji kolagenu a pojawiające się ubytki znacznie osłabiają prawidłowe funkcje organizmu oraz są powodem pojawiania się pierwszych zmarszczek.

Od pewnego czasu w branży kosmetycznej oferowane są preparaty zawierające kolagen zwierzęcy, których stosowanie znacznie poprawia stan tkanki skórnej. Jednak w związku z różnicami między kolagenem pozyskiwanym z białka zwierzęcego a kolagenem wytwarzanym przez ludzki organizm jego wykorzystanie nie zawsze odnosi oczekiwane efekty. Organizm ludzki wchłania tylko niewielką zawartość dostarczanego kolagenu, który nie w dostateczny sposób uzupełnia jego braki. Dopiero pojawienie się w sprzedaży aktywnego kolagenu z ryb zrewolucjonizowało branżę kosmetyczną i przyniosło potwierdzone badaniami naukowymi efekty.

 

Pozyskany pierwszy raz przez polskich naukowców w połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku kolagen z ryb morskich posiada niemal identyczną budowę oraz właściwości jak kolagen wytwarzany przez ludzki organizm. Naukowcom udało się wyizolować go bezpośrednio z rybiej skóry a po rozpuszczeniu w wodzie okazał się idealnym a zarazem bezpiecznym preparatem w krótkim czasie uzupełniającym ubytki kolagenu w ludzkim organizmie. Nie tylko świetnie się wchłania ale co jest najważniejsze w pełni jest przyswajalny przez nasze tkanki. Jak wskazują przeprowadzone badania naukowe spożywany w postaci płynnej bądź w tabletkach morski kolagen nie uczestniczy w metabolizmie ani nie jest wydalany przez organizm co w jednoznaczny sposób potwierdza, że prawie jego sto procent uzupełnia istniejące w tkankach ubytki. Tak wysoka skuteczność sprawia, że preparaty właśnie z aktywnym kolagenem pozyskiwanym z białka rybiego gwarantują naprawdę spektakularne rezultaty i już w po kilku dniach od chwili rozpoczęcia kuracji pojawiają się pierwsze efekty. W porównaniu do innych preparatów z zawartością kolagenu zwierzęcego bądź roślinnego hydrolizowany kolagen rybi zajmuje najwyższą pozycję w skuteczności i zarówno przez naukowców jak i fachowców w zakresie kosmetologii uważany jest za numer jeden wśród preparatów mających za zadanie poprawić elastyczność skóry i likwidujących zmarszczki.

 

Wybierając nawet preparaty , które zawierają aktywny kolagen rybi w postaci kremów, żelów i balsamów należy bezwzględnie pamiętać, że także one różnią się nie jedynie jakością ale co się z tym wiąże również swoim działaniem. Największą skuteczność mają kolagenowe preparaty kosmetyczne o wysokiej zawartości hydroksyproliny, która szybko a przy tym bezproblemowo przenika z warstwy naskórka do skóry właściwej i uzupełnia istniejące w niej ubytki kolagenu. Ich stosowanie gwarantuje szybkie wygładzenie skóryspłycenie zmarszczek oraz zwiększenie jej elastyczności. Zobacz PremiumCollagen5000.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *